sobota, 9 sierpnia 2014

Co za piękna sobota :3

Witajcie

W końcu mogłam wyjść z domu i odzyskać część moich pieniędzy z wypłaty (pracodawczyni wisi mi jeszcze tylko 121 zł -_- ) Mogłam w końcu zrobić jakieś zakupy. Ciekawość pchnęła mnie do Biedronki: "A no bo długo nie w niej nie byłaś. Zobacz co mają tam ciekawego." Weszłam i od razu poszłam do kosza z książkami, a tam...ta dam...


"Intruz "Stephenie Meyer w cenie 14, 99 I jak tu nie kupić hi hi ;)

Wyd.: Dolnośląskie
Przełożył z angielskiego: Łukasz Widczak
Okładka: Miękka
Stron: 556


Opis:  "Świat został opanowany przez niewidzialnego wroga. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich normalne życie. Jedną z ostatnich niezasiedlonych, wolnych istot ludzkich jest Melanie. Wpada jednak w ręce wroga, a w jej ciele zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Intruz bada myśli poprzedniej właścicielki ciała w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów...
Świat został opanowany przez niewidzialnego wroga. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich normalne życie. Jedną z ostatnich niezasiedlonych, wolnych istot ludzkich jest Melanie. Wpada jednak w ręce wroga, a w jej ciele zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Intruz bada myśli poprzedniej właścicielki ciała w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów..."

                                                         *

Po opuszczeniu Biedronki udałam się do mojej drugiej ulubionej księgarni "Nutka" i rozejrzałam się trochę. Mój wzrok (ze względu, że nie miałam dużo czasu na przeglądanie wszystkich) przykuły trzy pozycje. A mianowicie "Za dziewiątą falą" Księga legend irlandzkich Marie Heaney, stara dobra "Zielona mila"

 Tytuł: Za dziewiątą falą - księga legend irlandzkich
 Autor: Marie Heaney
 Wyd. : Znak
 Tłumaczenie: Mieczysław Godyń
 Okładka: Twarda
 Stron: 251
 Tytuł: Zielona Mila
Autor: Stephen King
Wyd. : Albatros
Tłumaczenie: Andrzej Szulc
Okładka: Miękka
Stron: 416


Tytuł: Mgły nad portem w Barcelonie
Autor: X.R. Trigo
Wyd. : Bellona
Okładka: Miękka
Stron: 236
Opis: Wielowarstwowa powieść dla miłośników historii. Akcja toczy się w późnośredniowiecznej Barcelonie, w przełomowych dla niej czasach poprzedzających epokę Wielkich Odkryć Geograficznych. Pełno w niej przygody i sensacji, jest też śmiały wątek miłosny. Xulio Ricardo Trigo dołożył starań, żeby opisać perypetie bohaterów, które pozwolą poznać atmosferę i zgłębić tajniki ogromnego przedsięwzięcia budowlanego i logistycznego, jakim była budowa barcelońskiego portu.12 komentarzy:

 1. Właśnie się wymieniłam na Zieloną Milę i cieszę się:D Intruza kiedyś zaczęłam czytać i niestety to jedyna książka jaką zaczęłam, ale nie skończyłam:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem...ale cóż..tak już czasem bywa, że coś nam nie podejdzie. :(

   Usuń
 2. Czytałam "Intruza" i "Zieloną milę". Obie książki fajnie się czyta, tylko wiadomo, że S. King pisze lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Widziałam film na podstawie "Zielonej mili" i mi się podobał, więc myślę, że i książka będzie dobra.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również widziałam film. W kilku momentach naprawdę się wzruszyłam. Fajnie został zrobiony. :)

   Usuń
 4. Do Intruza podchodzę z rezerwą. Nie wiem, czy gdybym znalazła go na wyprzedaży, to bym kupiła. Mam jakąś blokadę :P Mam nadzieję, że jak przeczytasz, to zachęcisz mnie :D Zieloną milę tylko widziałam i uwielbiam ten film. Pewnie książka bardziej by mnie zaczarowała :) Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak przeczytam "Intruza" i mi się spodoba to na pewno zamieszczę tu jego recenzję, ale jeszcze nie wiem kiedy. Co do "Zielonej mili" to jestem pewna, że by Cię zaczarowała...:)
   Również pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę miłego dnia. :)

   Usuń
 5. Intruza nie czytałem, reszta świetna, polecam Zieloną milę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Zieloną milę mam na liście do przeczytania i zaopatrzę się w swój egzemplarz by móc często do niej wracać. :)
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 6. Intruza czytałam i muszę powiedzieć, że książka nie jest taka zła.
  ale nie zachwyca. :)
  ale napewno spędzisz z nią miły czas. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za zdanie o niej...odnośnie spędzenia z nią czasu to mam taką nadzieję. :)
   Pozdrawiam bardzo serdecznie :)

   Usuń
 7. "Zieloną milę" znam i polecam Ci z całego serca :)

  OdpowiedzUsuń