piątek, 15 sierpnia 2014

Zamienię

Witajcie

Kochani jest taka sprawa...otóż...mam kilka książek w swojej biblioteczce których na pewno nie przeczytam. Wszystkie są w bardzo dobrym stanie i żal mi na nie patrzeć bo niepotrzebnie się kurzą na półkach. / Zniewolenie i Mroczną bohaterkę czytała raz moja młodsza siostra, ale nie zrobiła im krzywdy i wszystko jest z nimi okej / Może ktoś z Was by je przygarnął wymieniwszy się ze mną za swoje nieużywane książki które macie na zbyciu. A oto moje:1. "Zniewolenie" Carrie Jones, przekład Dobromiła Jankowska, wyd. Bukowy Las; okładka średnia a stron ma 284

Opis: "...Ale pragnienie króla piksów jest niezaspokojone, rośnie z każdym kolejnym dniem niewoli, gdy jednocześnie zmniejsza się jego władza nad poddanymi. A to wystarcza, by zwabić do miasta nowego króla, który twierdzi, że jest inny – że istnieją piksy, które potrafią pokojowo współżyć z ludźmi, nie uciekając się do przemocy i okrucieństwa. Zara zaczyna mu nawet wierzyć, do chwili, gdy przybysz oznajmia dziewczynie, iż jest ona przeznaczoną mu królową. Kontynuacja przygód bohaterów Pragnienia; wszystkie trzy powieści z cyklu (następna to Entice – Pokusa), trafiły na światowe listy młodzieżowych bestsellerów, w tym „New York Timesa”."

2. "Mroczna Bohaterka" Abigail Gibbs, przekład Jędrzej Polak, wyd. MUZA; okładka średnia a ilość stron 558

Opis: " Ta książka sprawi, ze znowu zakochasz się w wampirach. Ale uważaj – one gryzą!
• Angielska odpowiedź na amerykańską sagę Zmierzch.
• Publikowana w odcinkach w Internecie przez nastoletnią autorkę piszącą pod pseudonimem Cansel2 – ponad 17 000 000 (milionów!) odsłon przed wydaniem książki!
• Prawa do wydania sprzedane do 19 krajów.

Przypadkowe spotkanie na Trafalgar Square odmienia życie Violet Lee, ukazując jej świat, którego nawet sobie nie wyobrażała: istniejące poza czasem miejsce, w którym elegancja, bogactwo, wspaniałe dwory i wytworne przyjęcia są znamionami dekadencji, w jakiej żyją jego mieszkańcy. Za tym przepychem kryje się mrok, którego ucieleśnieniem jest charyzmatyczny i śmiertelnie groźny Kaspar Varn. Violet połączy z Kasparem niebezpieczna namiętność, za którą obydwoje będą musieli zapłacić wysoką cenę"


3. "Krąg Magii" część 2 Tamora Pierce, tłumaczenie Jarosław Zachwiejam wyd. Initium Kraków; okładka średnia a ilość stron 319

Opis:
" Szkody powstałe po trzęsieniu ziemi wystawiają Wietrzny Krąg na ataki piratów. Dlatego wszyscy – łącznie z Tris, Briarem, Dają i Sandry, młodymi adeptami sztuk magicznych – z całych sił starają się wzmocnić instalacje obronne świątynnej wspólnoty. Przebywający z wizytą w Wietrznym Kręgu Aymery, kuzyn Tris, sugeruje młodej pogodowej wiedźmie, aby powróciła do rodziny, która się jej wyrzekła. Dziewczynka nie chce jednak opuszczać przyjaciół i pragnie wraz z nimi stawić czoła nadciągającemu zagrożeniu.
W obliczu niebezpieczeństwa okazuje się, że piraci mają nową, potężną broń,
a także sprzymierzeńca wewnątrz Wietrznego Kręgu. Jednak agresorzy popełniają poważny błąd − nie doceniają gniewu młodej czarodziejki. Czarodziejki, która nie tylko została zdradzona o jeden raz za dużo, ale ma też u swego boku upartych i bardzo oddanych przyjaciół…" 

4. "Sezon burz" Andrzej Sapkowski, wyd. SuperNowa; okładka średnia stron 404 

Opis: "Oto nowy Sapkowski i nowy wiedźmin. Mistrz polskiej fantastyki znowu zaskakuje. „Sezon burz” nie opowiada bowiem o młodzieńczych latach białowłosego zabójcy potworów ani o jego losach po śmierci/nieśmierci kończącej ostatni tom sagi.
„Nigdy nie mów nigdy!” W powieści pojawiają się osoby doskonale czytelnikom znane, jak wierny druh Geralta – bard i poeta Jaskier – oraz jego ukochana, zwodnicza czarodziejka Yennefer, ale na scenę wkraczają też dosłownie i w przenośni postaci z zupełnie innych bajek. Ludzie, nieludzie i magiczną sztuką wyhodowane bestie. Opowieść zaczyna się wedle reguł gatunku: od trzęsienia ziemi, a potem napięcie rośnie. Wiedźmin stacza morderczą walkę z drapieżnikiem, który żyje tylko po to, żeby zabijać, wdaje się w bójkę z rosłymi, niezbyt sympatycznymi strażniczkami miejskimi, staje przed sądem, traci swe słynne miecze i przeżywa burzliwy romans z rudowłosą pięknością, zwaną Koral. A w tle toczą się królewskie i czarodziejskie intrygi. Pobrzmiewają pioruny i szaleją burze. I tak przez 404 strony porywającej lektury.

WIEDŹMIN. SEZON BURZ to w wiedźmińskiej historii rzecz osobna, nie prapoczątek i nie kontynuacja. Jak pisze Autor: Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy"


                                                     *

Dwie ostatnie pewnie bym zatrzymała gdyby nie to, że nie jestem w stanie zdobyć wszystkich pozostałych części tych sag, a nie lubię czytać takowych od środka lub od końca a może u Was akurat brakuje tych tomów i się ucieszycie na ich widok. :) Jak coś to dajcie znak. Nawiążę kontakt pocztowy z każdym chętnym i uzgodnimy co i jak. Ja jestem otwarta na Wasze propozycje. 

Pozdrawiam życząc miłego późnego popołudnia, a później wieczoru. :)

2 komentarze:

 1. Co do "przygarnięcia" książek - popytam kilku koleżanek, może któraś będzie zainteresowana :-) Miłego popołudnia, widzę jeden z moich ulubionych cytatów Seneki :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, dziękuję Floro. Byłabym wdzięczna. Tak, ja też lubię niektóre jego cytaty. W ogóle lubię mądre teksty Wielkich Ludzi.
   Również pozdrawiam. :)

   Usuń